Witam was moi kochani…

Witam was moi kochani (。◕‿‿◕。)

Ostatnio wpadłem na pomysł serii wpisów, w których będę publikował ciekawe ogłoszenia z ciekawymi moim zdaniem #motocykle . Zainspirował mnie nieco tag #ciota który to nieustannie obserwuje i z przysłowiowym przyrodzeniem w dłoni czekam na nowe posty.

Seria ta będzie nazywać się Solidny Ranking Ogłoszeń Motocyklowych w skrócie #srom

Tak więc jedziemy z koksem ang. driving with cocaine.

1. https://www.olx.pl/oferta/romet-minsk-400a-125-CID5-IDxpM7M.html
W tej tej chwili chyba najrozsądniejsza oferta sprzedaży Mińska na jaką natknąłem się ostatnio na portalach ogłoszeniowych. Znośny lakier (właściciel twierdzi, że oryginał), opony do śmieci, kierownica powżerana, lagi fajne, ogólnie robi dobre wrażenie. Czy wart 2400 zł? Oczywiście, że nie bo nie odpala. Czy jakby odpalał byłby tyle wart? Też nie. Czy jest to najrozsądniejsza oferta sprzedaży Mińska na polskim internecie? Najprawdopodobniej tak xD

Pozostałe w podobnych pieniądzach wyglądają tak:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-minska-minsk-125-bialorus-CID5-IDxoSOC.html#6b2ab0cc21
Lub tak
https://www.olx.pl/oferta/romet-minsk-125-kat-b-lub-zamiana-CID5-IDxmknN.html#4609094ed6

Kasa ta sama, a różnica kolosalna. A jak ktoś kupuje taki motocykl to potrafi go odpalić albo wie komu go oddać, żeby to zrobił.

2. https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-kz-kawasaki-kz-550-gt-na-kat-a2-niemcy-03-1984r-ladny-stan-okazja-ID6Ami19.html?

Jest piękny i za 4,5k zł sprzedaje go komis masowo sprowadzający rozpadające się motocykle z Reichu. Ciekawe za ile go kupili. Strzelam, że nie więcej niż 500 europejskich xD Ale spójrzcie tylko, jest piękny i można nim jeździć na kat A2 (jakby to był jakiś plus xD) Twarde lata 80, kwadratowa lampa, kwadratowy bak. Gdyby kawałki Laserhawka były motocyklem to właśnie takim. Przebieg 60k odstrasza i to pewnie on powodem, dla którego wyglądający dobrze motorek u handlarza kosztuje tyle co stary Macbook Air. I tak bym ujeżdżał, jak pojebany. Pewnie za 5-10k km wleci jakiś remont, albo już teraz jest coś grubszego w nim do zrobienia. A może Niemiec płakał jak remontował? TUV niby jest więc raczej nie jest to ulep z gówna. Dla mnie spoko, nawet jakby w niego musieć trochę zainwestować. A zegary ma przeurocze :3

3. https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-trojkolowca-CID5-IDvxy0z.html#6333a9f2f0

Nieoficjalny następca Simsona Duo. Podobno projekt był tak dobry, że fabryka uzbrojenia i motorowerów Simson nie zdecydowała się na jego produkcję w obawie, że splajtuje tak jak prawie miało to miejsce z Mercedesem po wypuszczeniu modelu W123. Nie dość, że w tym modelu wyeliminowano wszystkie wady poprzednika (konieczność zmiany biegów – po co utrudniać życie niepełnosprawnym) to jeszcze przednie koła zapożyczone z elektrycznego wózka inwalidzkiego utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy do czyniena ze specjalistycznym pojazdem. W opisywanym egzemplarzu zabrakło tylko dachu, pewnie zaginał gdzieś właścicielowi porwany przez wiatr. Zdecydowanie pojazd warty uwagi.

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam wszystkich was bardzo cieplutko. Miłego wtorek wieczór życzę :3

a no i #motoryzacja