Ciul pochwale się czymś co od…

Ciul pochwale się czymś co od 5 lat jakoś z większymi czy mniejszymi przerwami robię. Słowem wstępu, dokładnie w 10.04.10 zbieżność dat przypadkowa, pomyślałem by zrobić buggy/szayowóz zależnie jak kto nazywa. Po roku albo 2 trafiłem na forum nt. buggy i zacząłem je czytać a wraz z ilością przeczytanych postów rosła we mnie chęć zbudowania czegoś swojego. Okazja się trafiła w 2013 roku gdzie wpadł w moje posiadanie Ford Fiesta mk4 z silnikiem Endura de 1.8d za 900zł który był pierońsko zgnity ale silnik miał bardzo w dobrym stanie. Tak jakoś mineło z pół roku zakupiłem materiał na budowe klatki i zacząłem przygode która ciągnie się od tamtego czasu. Zaczynając miałem prawie zerowe pojęcie (nie licząc tego co sie w zawodówce i pracy nauczyłem) o spawaniu, mechanice, projektowaniu w CAD czy procesach obróbki materiałów.
Międzyczasie zaliczyłem epizod #zagranico trochę na zdrowiu podupadłem i trzeba bylo ratować to tak licze że ze 2 lata w dupe jestem z projektem. W komentarzach będe publikował troche zdjęć które robiłem do tej pory przy robieniu tego cuda. Nie jest to #nieboperfekcjonistow bo jak wiadomo pierwszy dom czy cokolwiek sie robi dla wroga czy somsiada ( ͡º ͜ʖ͡º)
Staram się wszystko robić porządnie by potem nie mieć niespodzianek czy też niedoróbek. Obecnie koszt całości bez robocizny którą licze jako czas nauki wyszedł koło 3 tys złotych w czym nie licze narzędzi jakie dokupiłem przez czas robienia tego projektu.

Projekt ramy to Piranha buggy z przeróbkami pod moje 186cm wzrostu i wygode w klatce. Wahacze na przodzie o które ktoś zapyta czy te z tyłu robione według moich obliczeń i prototypów. W tym wpisie jest gif jak przód pracuje. Nad tylnim zawieszeniem myśle popracować w tym i następnym tygodniu. O czym myśle informować w tagu który zakładam. #buggymirka może coś nagram przy okazji wpisu albo pochwale się różnymi rozwiązaniami jakie wymyśliłem do tej pory.
Mam nadzieje że napisalem zrozumiale, jak coś to odpisze wam jak zapytacie.
#zainteresowania #motoryzacja #pracaspawaczamnieprzeistacza troche #ama #chwalesie #hobby #gruparatowaniapoziomu nie jest to może #nieboperfekcjonistow bo to nie jest technologia kosmiczna i nie ma takich dokładności.
Pozdrawiam.

P.S. Wszystko po za pracami które trzeba było zrobić na tokarce czy frezarce robilem sam no może po za rozbiórką samochodu dawcy przy ktorym mi kuzyn pomagał.