Fiasko wielkiego konkursu na…

Fiasko wielkiego konkursu na polski elektrobus. NCBR wyrzuca Ursusa
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju unieważniło wielki konkurs na opracowanie projektu polskiego elektrobusu, na bazie którego do polskich miast mogło trafić ponad tysiąc pojazdów elektrycznych. Ursus Bus, który w lutym wygrał postępowanie, nie zdołał dostarczyć dokumentów zaświadczających o braku podstaw do wykluczenia jego oferty.

(…) Zgodnie z założeniami konkursu zwycięska firma miała na początku stworzyć i dostarczyć prototyp 12-metrowego autobusu, a następnie pojazdów trzech różnych długości. O wymaganiach względem pojazdów pisaliśmy tutaj. W sumie wykonawca miał otrzymać za to ok. 27,5 mln zł brutto, a wartość wszystkich 1082 pojazdów, które na bazie tej umowy mogłyby zostać dostarczone do 45 samorządów i przedsiębiorstw komunikacyjnych, przekraczała 3 mld zł.
https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/fiasko-wielkiego-konkursu-na-polski-elektrobus-ncbr-wyrzuca-ursusa-61839.html

Ursus zmalau na giełdzie o 16%. ¯_(ツ)_/¯

Konkurenci światowego formatu:

(…) Oferty złożyły Ursus (w konsorcjum z kilkoma innymi firmami), Autosan (w konsorcjum z firmami z branży wojskowej), a także Politechnika Śląska. We wcześniejszej fazie negocjacji brały też udział firmy technologiczne, ale podobne jak Solaris i Volvo nie złożyły oferty.
#

#polska #motoryzacja #gospodarka #neuropa #ursus